13 września 2013

Blokada drogi w Bolechowie ( Road block in Bolekhiv)

 Dzisiaj kolejny z zaległych wakacyjnych postów tym razem z Bolechowa (Ivano-Frankivski obwód).
 Tak w lipcu tego roku niezadowoleni mieszkańcy blokowali drogi. W ten sposób strajkowali przeciwko katastrofalnemu stanowi dróg przebiegających przez ich miasto.Tak to wyglądało

Zdjęcia oraz filmik były robione zza szyby autobusu, tak wiec przepraszam za ich jakość.

2 komentarze:

 1. coś więcej napisz, jak długo trwało, kto blokował itd.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Prosze bardzo:)
   Był to już drugi raz gdy mieszkańcy tej miejscowości blokowali drogę. Pierwszy raz miał miejsce na wiosnę, gdy zeszły śniegi i odkryły straszne dziury. Władze miasta nie reperowały dróg wiec zdesperowani mieszkańcy spróbowali tej formy protestu. Po pierwszym strajku drogi zostały "zalatane" ale nie tak jak oczekiwali mieszkańcy - po prosto zerwano zły asfalt na drodze dojazdowej do miasta i tym starym asfaltem załatano dziury w samym mieście. Takie łatanie na długo się nie zdało i po deszczowych dniach jak i po przejeździe kilku traków, droga znów wyglądała okropnie. Ludzie wiec po raz drugi przystąpili do blokady. Ile ona trwała? dokładnie nie wiem - ale na pewno cały dzień- do późnego wieczora.
   (Te informacje uzyskane zostały, od okolicznych mieszkańców, których kierowca autobusu spytał się, dlaczego nie można przejechać)

   Usuń

Bardzo dziękuję za wizytę i pozostawiony komentarz :)
Osoby pozostawiające komentarze anonimowo, bardzo proszę, o podpisywanie się np. imieniem - ułatwi to nam dyskusję.

Serdecznie pozdrawiam
Polka na Kresach