13 maja 2013

Rowerowy dzień w Kołomyi (Bicycle Day in Kolomyia)Wczoraj, w niedziele (12 maja), w Kołomyi byl zorganizowany "rowerowy dzień". 

Organizatorzy zapraszali wszystkich mieszkańców miasta, do zostawienia samochodów w garażach i spędzenia tego dnia na rowerze. 
plan dnia
 Na uczestników czekały rożnego rodzaju atrakcje, konkursy, w których główna nagroda do wygrania, jak przystało na rowerowy dzień, był własnie rower :)


Chetni do uczestnictwa w zabawie proszeni byli o zarejestrowanie się. Rejestrować mogły się osoby od 10 lat  i więcej :)
Około godz 12:00 uliczkami Kołomyi ruszyła rowerowa kolumna.


Ponieważ tego dnia w Kolomyi odbywały się Pierwsze Komunie Sw, to rowerzysci mieli dodatkowych kibiców :)


Po zakończonej paradzie na rowerzystów czekały rowerowe konkursy, polegające miedzy innymi na jak najszybszym przejechaniu toru przeszkód, bez stracenia poustawianych pachołków, lub na jak najszybszej zmianie kola rowerowego :)
Za tydzień 17 maja rowerowy dzień będzie zorganizowany dla najmłodszych rowerzystów. Beda rożnego rodzaju zawody już dla dzieci od 2 lat :)

A tutaj mozna zobaczyc relacje kolomyjskiej telewizji НТК z tego wydarzenia :)

2 komentarze:

  1. Świetna inicjatywa. Takich akcji powinno być jak najwięcej ... niestety w obecnych czasach, większość nie wyobraża sobie życia bez czterech kółek ... takie akcje dają do myślenia.... super :))

    OdpowiedzUsuń

Bardzo dziękuję za wizytę i pozostawiony komentarz :)
Osoby pozostawiające komentarze anonimowo, bardzo proszę, o podpisywanie się np. imieniem - ułatwi to nam dyskusję.

Serdecznie pozdrawiam
Polka na Kresach