19 września 2014

Jarmark dla sił ATO (Jarmark for the forces of ATO)


W szkole nr 5, w Kołomyi  odbyła się akcja "My nie chcemy wojny". Termin tego wydarzenia został
zaplanowany na dzisiejszy piątek, poprzedzający, niedzielny dzień - Międzynarodowy Dzień Pokoju (21 września). Taki termin akcji nie został wybrany przypadkowo. W tym trudnym dla Ukrainy czasie, gdy na wschodzie państwa toczy się wojna, pokój w kraju ma wyjątkowe znaczenie. 
 Z tej okazji na placu szkolnym odbył się apel na który zaproszono kołomyjskiego uczestnika działań wojennych w strefie ATO - Jurija Tymoszenkę. Opowiadał on jak bardzo ważne dla walczących na wschodzie, jest poczucie, ze nie są tam sami, ze walczą za swoja ojczyznę, Bardzo dziękował dzieciom za podnoszenie ducha walczących. Wyraził wdzięczność za listy, wspaniale prace plastyczne i nie tylko, które pomagają im na froncie przetrwać te najgorsze chwile.  W ramach podziękowania za to wsparcie przekazał on, na rzecz szkoły, komputer.


Jurij Tymoszenko (Юрій Тимошенко)      źródło: vk.com

Po uroczystym apelu, wszyscy zgromadzeni. zostali zaproszeni, na jarmark, z którego cały dochód, został przeznaczony, na wsparcie uczestników sil ATO. Na jarmarku, sprzedawane były własnoręcznie przygotowane domowe, przepyszne ciasta i ciasteczka, przyniesione przez dzieci. 

  

 Zainteresowaniem cieszyła się także wystawa plastycznych prac uczniów.


Warto zobaczyć:


Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Bardzo dziękuję za wizytę i pozostawiony komentarz :)
Osoby pozostawiające komentarze anonimowo, bardzo proszę, o podpisywanie się np. imieniem - ułatwi to nam dyskusję.

Serdecznie pozdrawiam
Polka na Kresach