24 lutego 2013

Bajka "Котигорошко" w teatrze w Kołomyi (Fable "Котигорошко" at the theater in Kołomyja)

"Котигорошко" przedstawienie dla dzieci w Teatrze w Kołomyi.
 Bajka opowiada o dziewczynce Oleńce, która razem z bratem została uwieziona przez smoka i jego siostry. Smok postanawia oddać Oleńkę swojemu bratu Neptunowi, a brata Oleńki umieszcza w lochach.
Po paru latach, na poszukiwanie swojego rodzeństwa wyrusza Iwan, zwany Kotygoroshkiem.  Podczas swojej wędrówki napotyka ona staruszkę, której pomaga odgonić smoka, a ta w zamian daje mu zaczarowany pierścień. Wreszcie, po długiej wędrowce, udaje mu się dotrzeć do siedziby smoka, gdzie złe siostry próbują otruć Iwana, na szczęście nie udaje im się to. Dzielny Iwan, dzięki zaczarowanemu pierścieniu uwalnia brata, pokonuje smoka, po czym razem z bratem udaje się w morskie głębiny by uwolnić swoja siostrę. Władca głębin nie chce tak łatwo oddać Oleńki, z którą chce się ożenić - zadaje Kotygoroshkowi wiec 3 bardzo trudne zagadki. Mądremu i dzielnemu Iwanowi udaje się odpowiedzieć poprawnie na łamigłówki , dzięki czemu uwalnia on swoja siostrę. Szczęśliwe rodzeństwo powraca cale i zdrowe do rodzinnego domu....
Tak w skrócie można opowiedzieć fabule przedstawienia. 

Moja córka była zachwycona! Z przejęciem relacjonowała widzialne na scenie wydarzenia...jednym słowem warto było pójść i na pewno będziemy odwiedzać teatr częściej.

Poniżej zamieszczam kilka zdjęć z przedstawienia.

2 komentarze:

  1. Super, że pokazujesz córeczce różne rodzaje kultury . Teatr to świetna sprawa, nie tylko dla dorosłych. Dzieci uwielbiają przedstawienia, a do tego jeśli są one w prawdziwym teatrze, to dopiero przeżycie. Zapamięta to na długo:) Mój starszy synek jak pierwszy raz poszedł do teatru miał też 4 latka i pamięta ten dzień do dziś ... :))

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. przeżycie wielkie :))) cały czas mówi o przedstawieniu :))) i już się pyta kiedy znowu pójdziemy :)))

      Usuń

Bardzo dziękuję za wizytę i pozostawiony komentarz :)
Osoby pozostawiające komentarze anonimowo, bardzo proszę, o podpisywanie się np. imieniem - ułatwi to nam dyskusję.

Serdecznie pozdrawiam
Polka na Kresach